Mac OS X Server Lion 10.7 (11A494a)

22. června 2011 v 11:39 |  Aktuality
Mac OS X Server Lion 10.7 (11A494a)

Na zahájení konference WWDC 2001 minulé pondělí Apple představil chystaný Mac OS X Lion a zároveň pro externí vývojáře uvolnil jeho již čtvrtou předběžnou verzi (Developer Preview 4). A ve středu vydal její dodatečnou aktualizaci.
Nejde tedy o novou předběžnou verzi, ale jen o drobné změny té stávající. Není to poprvé, pro druhou předběžnou verzi Lionu vyšly takovéto následné aktualizace dokonce dvě. Nová aktualizace, nazvaná prostě "Lion Developer Preview Update", má velikost 656,6 MB a její instalace se doporučuje všem, kdo používají čtvrtou předběžnou verzi Lionu. Nabízí se přes Software Update.Na WWDC jsme se dozvěděli, že se ostrá verze Lionu bude od července prodávat výlučně v Mac App Store za 29,99 USD (v USA), nová aktualizace ovšem má do ostré verze ještě dost daleko.
Zatím poslední aktualizace Lionu obsahuje řadu menších změn.
Přihlašovací obrazovka dostala nové pozadí a při přepnutí mezi normálním a celoobrazovkovým režimem se pro okna používá mírně odlišná animace.
Také ovládací prvek Mission Control dostal nové pozadí a implicitně se aktivuje gesty čtyř prstů (tato změna se zřejmě snaží přizpůsobit zvyklostem uživatelů Snow Leoparda).

V systémových předvolbách byly přemístěny některé panely předvoleb. Dialogové okno "About This Mac" ("O tomto Macu") má trochu pozměněný design. Byly aktualizovány databáze pro Mail a pro LaunchPad.


Stále však přetrvávají některé chyby, více oken celoobrazovkové aplikace nadále nejde používat v jedné ploše, když je připojený externí monitor. A zřejmě vznikla nová chyba přecházení mezi webovými stránkami v Safari.
O tom, že tato verze Lionu ještě rozhodně není hotová, jasně svědčí i to, že nadále postrádá instruktážní videa pro nová gesta, místo nich se vypisuje ujištění, že budou dostupná již brzy.


Přikládám ještě některé obrázky ze System Preferences, na kterých je vidět změny oproti Snow 10.6
Protože Apple jako termín vydání Lionu uvedl pouze červenec bez bližšího upřesnění, může trvat i déle než měsíc, než se Lion objeví v Mac App Store. Vývojáři ale nepochybně ještě předtím obdrží GM verzi, takže o tom pravděpodobně budeme vědět už pár dní předem. Do té doby se ale mohou objevit další "meziverze", je tak docela dobře možné, že středeční dodatečná aktualizace nebyla zdaleka poslední.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama