Mac OS X 10.7 Lion česky

22. června 2011 v 12:41 |  Aktuality
Nedávno vydaná vývojářská verze chystaného Mac OS X 10.7 zařadila češtinu mezi další jazyky standardního sestavení daného operačního systému. Sice není přeloženo vše, co by mělo být (např. nápověda), ale do vydání finální verze Lva zbývá ještě spousta času, tudíž lze očekávat, že se dočkáme plné lokalizace Mac OS X 10.7! Jak vypadají některé programy a které se dočkaly počeštění?

Určitě potěší, že se například zlokalizovaly nejen programy, které uživatelé používají dnes a denně, ale i takové, které jsou již určené pro odbornější zásahy či ovládání operačního systému. Počeštěná je tedy dosud velká většina náležitostí Mac OS X. Dosud všude chybí česká nápověda, u některých programů je vidět jistá kombinace češtiny a angličtiny, některé nejsou přeložené vůbec (např. Automator). Z toho všeho lze vypozorovat, že má český lokalizační tým spoustu práce za sebou, avšak také před sebou, což se týká kupříkladu zmíněné nápovědy. Již teď si však zaslouží český lokalizační tým (za dosavadní práci na Lvu) jakož Apple samotný (za tento krok) velkou pochvalu. Děkujeme Vám! Konečně!
Zajímavé je, že došlo ke změně u názvů některých programů. Nesetkáme se tak více seSeznamem adres, ale s Adresářem(což mi přijde více české).
Lokalizace se dočkaly namátkou následující programy: Safari, Terminál, Klíčenka, Monitor aktivity, Informace o systému a další. iTunes se nadále nachází v nepřeložené podobě. Již teď však prosakují informace, že bychom se ještě tento rok měli dočkat i plně počeštěných programů balíků iLife a iWork.
Avšak nepředbíhejme a radujme se již z této zprávy. Tu doprovázím několika snímky obrazovky, abyste si mohli udělat představu o tomto malém, přesto již dávno vytouženém "dárku", který jsme si už dávno zasloužili.
Přikládám nějaká obrázky ze systému OS X Lion 10.7


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama