Červen 2011

iPhoto 6.2 Beta

24. června 2011 v 12:59 | BigRos |  Aktuality

Tato beta verzi aplikace iPhoto, je velmi omezená - není kompatibilní se stávajícími knihovnami a nově vytvořenéknihovny nebudou kompatibilní se spotřební verzemi aplikací iPhoto.

Mac OS X v10.6.8 Update - poslední ?

24. června 2011 v 9:27 | Apple.com |  Aktuality

Mac OS X v10.6.8 Update

Mac OS X v10.6.8 Update je určen pro všechny uživatele s operačním systémem Mac OS X Snow Leopard a zahrnuje obecné opravy operačního systému, které zvyšují stabilitu, kompatibilitu a bezpečnost vašeho počítače Mac.

Jak rychle uložit otisk obrazovky (Screenshot)

22. června 2011 v 13:05 | TOMÁŠ SOBOTÍK |  Tipy&Triky
Otisk aktuálního obsahu obrazovky nebo aktuálního okna se může vždy hodit. Autoři systému Mac OS X o tom vědí a proto jej vybavili patřičnou funkcí.
Pokud potřebujete udělat rychlý screenshot obrazovky, máte k tomu v Mac OS X k dispozici aplikaci přímo v základu. Aplikace se jmenuje Grab a najdete ji mezi utilitami: Applications/Utilities/Grab. Aplikaci není potřeba vůbec spouštět.

Videa od Apple na YouToube kanálu

22. června 2011 v 12:56 | VLÁĎA JANEČEK |  Tipy&Triky
Někoho možná překvapí, že svůj oficiální kanál má na YouTube také Apple. A videa v něm jsou kvalitnější, než v iTunes Store nebo na Apple TV.
Všechna oficiální videa Apple, počínaje produktovými reklamami až po záznamy představování nových produktů konče, najdete přímo na YouTube v oficiálním kanále společnosti Apple. Všechna videa jsou zde k dispozici v rozlišení nejvíce 1080p, tedy nejvyšší HD kvalitě. Což je vyšší kvalita, než jsou si můžete vychutnat přímo v iTunes Store nebo na Apple TV, které nabízejí nejvyšší rozlišení 720p.
Zcela paradoxně tak nejlepším způsobem, jak si na velké televizi vychutnat Apple videa v nejvyšší kvalitě je použít přehrávač s plným HD výstupem a podporou YouTube, než vsadit zcela na Apple řešení. Stejně dobře lze využít také HTPC řešení, jako v tomto případě starého Maca mini s nadstavbou XBMC.
YouTube kanál Apple je však praktický také z jiných důvodů, než je honba za nejvyšší kvalitou. Vzhledem k napojení na celý ekosystém YouTube můžete tak odebírat nová videa z kanálu, snadno videa sdílet jak na sociálních sítích, tak na vlastních blozích - tedy něco, co s využitím čistě Apple řešení nebylo jednoduše proveditelné.

Mac OS X 10.7 Lion česky

22. června 2011 v 12:41 Aktuality
Nedávno vydaná vývojářská verze chystaného Mac OS X 10.7 zařadila češtinu mezi další jazyky standardního sestavení daného operačního systému. Sice není přeloženo vše, co by mělo být (např. nápověda), ale do vydání finální verze Lva zbývá ještě spousta času, tudíž lze očekávat, že se dočkáme plné lokalizace Mac OS X 10.7! Jak vypadají některé programy a které se dočkaly počeštění?

iTunes App Store účet bez kreditní karty

22. června 2011 v 12:11 | MICHAL ŠÁRA |  Tipy&Triky
Pokud vlastníte iPhone nebo iPod Touch, určitě vás zaujme, jak se dostat zadarmo a "legálně" na iTunes App Store a jak zde stahovat aplikace, které jsou zdarma.

Nový Final Cut Pro X je skutečností

22. června 2011 v 12:06 | VLÁĎA JANEČEK |  Aktuality
Profesionální nástroj pro zpracování videa, Final Cut Pro, dočkal své nové a zcela přepracované verze Final Cut Pro X.


Apple prodává nové Time Capsule

22. června 2011 v 12:00 Aktuality
Společnost Apple včera vydala updatovaná zařízení Time Capsule, která slouží k bezdrátovému zálohování uživatelských dat. I když byl update očekáván již delší dobu, nikdo nemohl s přesností určit, kdy přesně se nová zařízení objeví na trhu.


UVEDE APPLE SVOU TV JIŽ NA PODZIM?

22. června 2011 v 11:53 Aktuality
Aktuálně prodávaná Apple TV 2, je poháněná iOS stejně jako iPhone, iPod a iPad, nejedná se však o televizi, jde "jen" o set-top box, tedy "krabičku", kterou připojíte ke své televizi. To by se mohlo změnit, pokud by Apple vydal TV, která by měla mít přímo v sobě zabudovaný iOS.

Mac OS X Server Lion 10.7 (11A494a)

22. června 2011 v 11:39 Aktuality
Mac OS X Server Lion 10.7 (11A494a)

Na zahájení konference WWDC 2001 minulé pondělí Apple představil chystaný Mac OS X Lion a zároveň pro externí vývojáře uvolnil jeho již čtvrtou předběžnou verzi (Developer Preview 4). A ve středu vydal její dodatečnou aktualizaci.
Nejde tedy o novou předběžnou verzi, ale jen o drobné změny té stávající. Není to poprvé, pro druhou předběžnou verzi Lionu vyšly takovéto následné aktualizace dokonce dvě. Nová aktualizace, nazvaná prostě "Lion Developer Preview Update", má velikost 656,6 MB a její instalace se doporučuje všem, kdo používají čtvrtou předběžnou verzi Lionu. Nabízí se přes Software Update.

Instalační Flash Disk s OS X 10.7 Lion

22. června 2011 v 10:17 Tipy&Triky
Návod jak vytvořit instalační Flash Disk s OS X 10.7 Lion
 1. Po zakoupení a stáhnutí OS X Lion z Mac App Store klikněte pravým tlačítkem myši na instalační souboru OS X Lion a vyberte možnost "Show Package Contents".
 2. Uvnitř složky s obsahem, která se vám otevře nalezněte složku "SharedSupport" a uvnitř ní je soubor "InstallESD.dmg. Toto je image bootovacího disku. Ten si někam zkopírujte např. na plochu.
 3. Připojte 8GB (nebo větší) Flash Disk k Macu.
 4. Otevřete Disk Utility (Applications - Utilities - Disk Utility).
 5. Vyberte Flash Disk a zvolte v nabídce položku Partition.
 6. Vyberte Volume Scheme: 1 Partition.
 7. Stiskněte Options a zvolte GUID Partition Table. Následně potvrďte.
 8. Zvolte v nabídce Restore.
 9. Do Source vložte přes tlačítko Image soubor InstallESD.dmg.
 10. Do Destination přetáhněte z levého menu Flash Disk.
 11. Zvolte Restore.
 12. Jakmile proběhne přenesení dat z instalačního dmg souboru na Flash Disk, vše je hotovo.

iCloud: nástupce MobileMe přichází a bude zdarma

21. června 2011 v 21:40 | VLÁĎA JANEČEK |  Aktuality
Tak dlouho se spekulovalo o budoucnosti služby MobileMe, až ji nakonec nahradil zcela nový iCloud. Ten je k dispozici zdarma a slibuje propojit všechna zařízení.

Nejzajímavější vychytávky v Mac OS X 10.6 Snow Leopard

21. června 2011 v 21:21 | VLÁĎA JANEČEK |  Tipy&Triky
Přináším vám rychlý přehled těch nejzajímavějších vychytávek v novém operačním systému Mac OS X 10.6 Snow Leopard. K mnohým z nich se časem ještě vrátíme v samostatných podrobnějších tipech, proto zde budou zmíněny jen ve zkratce - abyste zkrátka měli přehled o tom, s čím můžete počítat. Seznam v tomto příspěvku budu postupně rozšiřovat, můžete si jej tedy uložit ke svým oblíbeným článkům.